Відділення інтенсивної терапії для новонароджених

Якщо дитина народилась хворою чи захворіла у ранньому неонатальному віці у відділенні інтенсивної терапії новонароджених нададуть висококваліфіковану реанімаційну допомогу. Також у цьому відділенні надають допомогу дітям, які народилися вагою менше одного кілограма. Розраховано відділення на 6 ліжок. Тут працюють висококваліфіковані лікарі-неонатологи та досвідчені медичні сестри з багаторічним досвідом, які люблять дітей та свою роботу.

Процес надання допомоги немовлятам

Дитина яка після народження перебуває у важкому стані її обов’язково переводять у відділення
інтенсивної терапії. З перших хвилин життя їй були забезпечені всі умови з надання сучасної
медичної допомоги, що дало немовляті шанс не тільки на виживання, а й на якісний подальший її
розвиток. Коли стан малюка стає стабільним його переводять у відділення постінтенсивного
догляду та виходжування новонароджених.

На превеликий жаль, трапляються випадки, передчасних пологів і малюк народжується раніше свого терміну або у нього діагностуються патології. Такий новородженний потребує ретельного обстеження та інтенсивного догляду. Його переводять до спеціалізованого відділення – відділення інтенсивної терапії новонородженних. Дуже складним процесом є виходжування недоношених дітей. Для цього використовується різне обладнання, наприклад: медікори, дихальна апаратура, назогастральні зонди, інфузомати, монітори і т.д. Вони дозволяють створити для дитини умови, наближені до внутрішньоутробних та виконують частину ще не сформованих функцій організму: допомогають дитині дихати, отримувати харчування.

Основні задачі лікарів у відділенні – це надати реанімаційну допомогу, здійснити діагностичні та
лікувальні заходи, прослідкувати за подальшим розвитком дитини.

Сучасна апаратура та високо кваліфікований персонал відділення інтенсивної терапії та новонородженних, робить все, щоб немовлята швидше одужували.