Edit

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Сучасна медицина допомагає завагітніти

  • Головна
  • -
  • Новини
  • -
  • Сучасна медицина допомагає завагітніти
 Сучасна медицина допомагає завагітніти

В Україні зареєстровано 40,4 тис. випадків жіночого (77,4%) і 11,8 тис. випадків чоловічого безпліддя (22,6%). Згідно з дослідженнями Української асоціації репродуктивної медицини чоловіче і жіноче непліддя розділяють по регіонах, наприклад, у Хмельницькій області чоловіче непліддя вже наздоганяє жіноче, через те, що з’явилось більше новітніх технологій і засобів для дослідження еякуляту, що дає змогу краще діагностувати чоловічий фактор: суперсучасні мікроскопи IMSI, що можуть збільшувати сперматозоїди до 8000 кратного зображення, які дозволяють розгледіти ядро, мар-тест, оксидативний стрес, ДНК-фрагментація.

Згідно з офіційною інформацією ВООЗ, близько 10% подружніх пар кожної країни світу страждають безпліддям, 1 млн пар – в Україні. Якщо брати Хмельницьку область середньостатистично в місяць звертається про допомогу 10-12 сімейних пар.

Що таке безпліддя і які фактори впливають на це?

Згідно з медичним протоколу безпліддям вважається нездатність завагітніти протягом 1 року інтенсивного статевого життя молодим парам. З віком (жінкам після 35 років, чоловікам після 40), цей термін скорочується до 6 місяців. Тому радимо обов’язково звернутися до лікаря репродуктолога, щоб не втрачати дорогоцінний час.

Виділяють кілька різновидів патології, які відрізняються клінічною картиною і тяжкістю перебігу.

Первинне. Це вид патології, коли жінка жодного разу не вагітніла. Основні причини – вроджені аномалії розвитку статевих органів, генетичні та хромосомні дефекти.

Вторинне. Його ще називають “придбаним”. Виникає коли жінка вже була вагітною, але повторно зачати дитину не виходить. Основні причини, які призводять до цього недугу – перенесені соматичні захворювання, психіатрична патологія, вплив факторів зовнішнього середовища.

Також виділяють декілька факторів безпліддя

1. Трубний фактор
Виникає при відсутності або порушенні прохідності маткових труб. Через це сперматозоїд не досягає яйцеклітини, тому зачаття не відбувається. Для діагностики даного виду безпліддя може бути використана гістеросальпінгографія (рентгенологічний метод перевірки прохідності маткових труб), Ехосальпінгографія (ультразвуковий метод перевірки прохідності маткових труб) і лапароскопія.

2. Чоловічий фактор
Основними причинами чоловічого безпліддя є: нервово-психічний фактор, вроджені аномалії, генетичні причини, інфекції, інтоксикації, вплив факторів зовнішнього середовища, таких як радіація, випромінювання, вплив високих або низьких температур,прийманнямедикаментів, алкоголю, наркотиків. Первинним дослідженням для виявлення даного чинника є спермограма.

3. Жіночий фактор
Психогенний. Чи не пов’язано з порушенням роботи будь-яких органів і систем, лікарі називають його функціональним безпліддям. Зазвичай виникає через збої в роботі нервової системи в результаті перенесених стресів, боязні відповідальності за майбутньої дитини, проблем в сімейних відносинах між чоловіком і дружиною.

4. Матковий. Таке безпліддя виникає, коли жінки мають патологію, порушення будови або відсутність матки. Довгий час вважалося, що такі дівчата не можуть стати матір’ю, але на сьогодні цю проблему можна вирішити за допомогою допоміжних репродуктивних технологій і сурогатного материнства.

Для виявлення маткової патології використовується ультразвукове дослідження органів малого таза з використанням 3D технології, при необхідності, гістероскопія, лапароскопія.

5. Гормональний. Пов’язано зі збоями в роботі ендокринної системи. Порушення гормонального фону впливає на формування, розвиток і дозрівання статевих клітин. При цьому овуляція може не відбуватися, готові до запліднення яйцеклітини які не виробляються, тому вагітність не настає.
Ендометріоз. Це розростання ендометрії за межі порожнини матки. Тягне за собою порушення просування сперматозоїдіві по маткових трубах і / або імплантації плодового яйця, через що вагітність не розвивається.

6. Полікістоз. Захворювання яєчників, при якому зростання домінантного фолікула, а відповідно дозрівання і вихід активних яйцеклітин неможливі.

7. Вік. У літніх жінок виникають ановуляторні цикли, тому злиття яйцеклітини зі сперматозоїдом не відбувається. Також при досягненні віку 35 років значимо підвищується відсоток порушень в хромосомах ембріона.

8. Одночасний фактор
Коли у пари присутні порушення репродуктивної системи в обох партнерів.

9. Неясного генезу
Ідіопатичне безпліддя складно діагностувати та підібрати лікування. Зустрічається рідко.

Треба пам’ятати, що багато факторів добре піддаються медичної корекції, тому важливо своєчасно звертатися до медичної установи для лікування.

За останні 5 років в середньому в рік в нашій країні здійснюють 12 тис. циклів допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Найчастіше, дані процедури проводять в приватних медичних центрах, але мало хто знає, що таке лікування можна пройти в державному закладі.

В Хмельницькій області, а саме у м. Хмельницькому, на базі КП «Хмельницький міський перинатальний центр» діє на постійній основі Центр планування сім’ї та репродукції людини.

Хто може звернутися до Центру планування сім’ї та репродукції людини КП “Хмельницького перинатального центру?

Сімейні пари міста Хмельницький та Хмельницької області, які хочуть завагітніти. “Ми пропонуємо парам приходити разом”, – говорить лікар акушер-гінеколог Центру планування сім’ї та репродукції людини, Олеся Кудла. “Для того, щоб вони розуміли ситуацію не перекладали з одного плеча на інше. Первинна консультація в ідеалі, вона спільна. На консультації ми повністю розповідаємо про можливі варіанти обстеження. Не стресуємо, пояснюємо їм яка в них ситуація є наразі. Коли приходять сімейні пари та в них вже були раніше інші обстеження, вони нам також допоможуть надалі в визначенні діагнозу. Звісно є такі аналізи, які мають певний термін давності, але є і такі що достатньо одного разу, наприклад, аналіз на каріотип”.


Які обстеження можна пройти у Центрі планування сім’ї та репродукції людини КП “ХМПЦ”?

Всі варіанти ЕКО, ICSI, внутрішньоматкові інсемінації, але дотаційної програми та сурогатного материнства в нас не має. Сімейні пари можуть отримати комплексну допомогу, тому що на базі центру працюють досвідчені ендокринологи, мамологи, генетики.

Всі консультації в КП «ХМЦ» безкоштовні. Загально клінічні аналізи, також можна зробити безкоштовно.

Також сімейні пари можуть отримати  платні послуги за значно низькою ціною. Наприклад: каріотипування пари, глибоку та детальну гармонограму, імунологію, спермограму.

«Таких центрів по Україні не багато. Хмельницький досить визначний в цьому плані. Не в кожному місці України є саме такий Центр планування сім’ї. Наші лікарі також займаються і просвітницькою діяльністю (лекції та виїзди до карантину), в таких містах Хмельницької області, як: Кам’янець-Подільський, Старокостянтинів, Волочиськ, Красилів, Городоцький район, Ярмолинці, Дунаєвецький район. Вже є позитивні відгуки про нас і головне вдалі вагітності», – говорить лікар акушер-гінеколог Центру планування сім’ї та репродукції людини, Олеся Кудла.

Непліддя – це важка психологічна проблема багатьох подружніх пар. Але важливо пам’ятати, щоб така патологія добре піддається лікуванню. Лише за правильної постановки діагнозу, визначення виду проблеми, можна підібрати ефективну корекцію. Фахівці нашої Центру планування сім’ї та репродукції людини КП “ХМПЦ” проведуть необхідну діагностику, призначать якісне лікування після чого у вашій родині настане така довгоочікувана вагітність.

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *