Edit

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Грудне вигодування – захист та безпека для вашого малюка!

 • Головна
 • -
 • Новини
 • -
 • Грудне вигодування – захист та безпека для вашого малюка!
 Грудне вигодування – захист та безпека для вашого малюка!

Грудне молоко – найперша їжа дитини, тому, зрозуміло, в його склад входять необхідні поживні речовини – вуглеводи, білки, жири, а також вода для підтримання водяного балансу в організмі. Все це так. Але материнське молоко – не просто харчовий продукт, і виконує воно не тільки поживні функції.

Так саме з чого складається грудне молоко?

Кожна порція грудного молока містить безліч інших компонентів, багато з яких є унікальними. Чи знаєте ви, що грудне вигодовування захищає вашу дитину від вушних інфекцій, діареї, пневмонії та інших дитячих хвороб? Отже до складу грудного молока входить:

 • Мільйони живих клітин. До них відносяться лейкоцити, які відповідають за зміцнення імунітету, і стовбурові клітини, що сприяють зростанню і відновленню органів.
 • Білки, які допомагають організму малюка рости та розвиватися, зміцнюють його імунну систему, формують і захищають нейрони мозку.
 • Всі білки в складі грудного молока складаються з амінокислот. У молоці їх налічується понад 20 видів, і до їх числа також відносяться нуклеотиди, зміст яких підвищується вночі.
 • Понад 200 складних цукрів – олігосахаридів, які виконують функцію пробіотиків, необхідних для підтримки здорової мікрофлори в кишківнику дитини. Крім того, вони запобігають потраплянню інфекцій в кровотік та знижують ризик запалення мозку.
 • Понад 40 ензимів. Ензими служать каталізаторами хімічних реакцій в організмі. Ензими грудного молока стимулюють травлення та імунітет, а також допомагають організму дитини засвоювати залізо.
 • До речі, гормонів у складі грудного молока безліч! Ці розумні хімічні речовини відповідають за обмін інформацією між тканинами та органами, забезпечуючи їх нормальне функціонування. Одні гормони керують апетитом, інші сном, а деякі навіть відповідають за зміцнення зв’язку між мамою і малюком.
 • Вітаміни та мінерали – поживні речовини, що сприяють нормальному росту та функціонуванню органів, а також формуванню зубів та кісток.
 • Антитіла, або імуноглобуліни. Існує п’ять основних видів антитіл, і всі вони присутні в складі материнського молока. Антитіла нейтралізують бактерії та віруси, захищаючи дитячий організм від інфекцій та захворювань.
 • Можливо, ви чули про довголанцюжкові жирні кислоти, які відіграють ключову роль у формуванні нервової системи дитини та розвитку мозку і зору. Так ось, в складі грудного молока вони теж є!
 • 1400 видів мікро РНК. Вважається, що вони управляють експресією генів, запобігають і зупиняють розвиток захворювань, підтримують імунну систему дитини, а також впливають на зміну структури материнської груді.

Цей довгий список включає лише частину інгредієнтів грудного молока, а вчені тим часом виявляють все нові речовини в його складі. Що цікаво, зміст цих інгредієнтів коливається в залежності від віку та потреб дитини.

Про що говорять лікарі

Ганна Сидорчук, завідувач відділення сумісного перебування матері та дитини,  лікар-неонатолог,  говорить про те, що матуся та її оточуючі, повинні потурбуватися про те, щоб дитина вигодовувалась грудним молоком, це допоможе мати психоемоційну здорову дитину.

«Грудне молоко – це найкраща їжа для немовлят. Воно максимально засвоюється в організмі дитини. Білки, жири, вуглеводи, мінерали. Таурин, карнітин, полінасичені жирні кислоти, які сприяють становленню нервової системи у дитини, а також створюють умови для нормального розвитку сітківки ока. У дітей, які в перші хвилини життя прийняли молозиво, в них краще відходить перший первородний стілець – меконій. Такі діти менше мають жовтяниці, і в них менше проблем із кишково-шлунковим трактом . Вони менше хворіють на інфекційні захворювання» – затверджує Ганна Сидорчук, лікар-неонатолог.

Надаючи перевагу грудному вигодуванню, жінки менше хворіють на мастопатію, анемію, кровотечі, у них налагоджується гормональний фон.  Цей процес – годування груддю, допомагає залишатися здоровою не тільки дитині, але й матері.  І якщо ви ще вагаєтесь годувати свого малюка грудним молоком чи сумішшю, звісно, необхідно надати перевагу ГВ, адже це захист та здоров’я вашої дитини на роки. 

Leave a Reply

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *