Edit

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Партнерські пологи

 Партнерські пологи

Сьогодні партнерські пологи стають все більше популярними серед сімейних пар. Такий вид пологів прийшов до нас пізніше ніж в Америці та Європі, але стрімко став популярним серед нашого населення.  Давайте розглянемо, чому пари обирають такий вид пологів та які вони мають переваги.

Партнерські пологи  – це коли під час родового процесу породіллі допомагає не тільки професійний кваліфікований медичний персонал, але й близькі для неї люди, найчастіше таку роль займає чоловік.  Також партнером на родах може стати будь-яка людина, яку жінка побажає бачити поруч із собою: подруга, мама, тренер по танцях будь-хто, головне щоб ця людина усвідомлювала всю важливість, відповідальність подальшого процесу та пройшла належну підготовку.

Завдяки тому, що жінка відчуває себе комфортно поруч з обраною людиною-помічником, яка зможе виконувати її прохання, проконтролює та підтримає її настрій, підбадьорить і допоможе сконцентруватися на родовому процесі. Це зробить пологи комфортними навіть приємними. Саме тому багато лікарів пропонують партнерські пологи вагітним жінкам.

Які задачі виконує партнер на пологах?

Хочемо одразу зазначити, що партнерські пологи це не розвага, роль партнера дуже відповідальна. Партнер не спостерігає з боку за всім процесом, він приймає активну участь в підтримці морального стану породіллі та надає допомогу, якщо вона потрібна.

 • Жінку треба провести в пологове відділення коли почалися родові схваток чи відійшла слизова пробка, транспортувати всі необхідні речі.
 • В випадку, якщо жінка почала панікувати (частіше при перших пологах), треба допомогти зібрати їй речі або проконтролювати чи все на місці та спокійно вирушати в пологовий будинок. При цьому партнер не повинен сам нервувати, щоб зберегти спокій.
 • Під час пологів партнер повинен контролювати стан жінки та при необхідності покликати медичний персонал.
 • Варто пам’ятати, що під час пологів багато породіль, хочуть пити, тому прихопіть із собою достатньо води.
 • Часто лікарі під час пологів радять більше ходити та використовувати футбол. Під час вправ може розпочатися схватка, жінка може втрати рівновагу в цей момент її треба бути поруч із нею та підтримати її.
 • Партнер чітко має розуміти, що лікарі краще за нього знають як діяти в тій чи іншій ситуації. Нетреба давати їм порад, сперечатися з ними.
 • Пам’ятайте, що під час пологів жінці треба заспокоїтись! Більше розмовляйте з нею, тримайте за руку, виконуйте дихальні вправи та спеціальний масаж.

Підготовка до партнерських пологів

 1. Партнер повинен отримати дозвіл лікарів на присутність під час пологів. Для цього треба написати заяву та завірити її.
 2. Необхідно отримати інформацію, що взяти з собою саме партнеру.
 3. Пройти медичне обстеження. Всю необхідну інформацію з цього приводу надає лікар.
 4. Пройти підготовчі курси.

Навіть, якщо Ви пройшли всі етапи підготовки, інколи виникають виключення, коли лікарі не дозволяють приймати участь у пологах.

Плюси партнерських пологів

Партнерські пологи позитивно впливають на емоційний стан жінки та благополучне народження дитини. Завдяки підтримці жінка може сконцентруватися на пологах, вона не панікує і намагається всі сили спрямувати на потуги. Деякі жінку не люблять контактувати з медичним персоналом, в цьому випадку партнер є містком між ними, жінка при цьому не напружується і відчуває себе комфортно.

Додаткову інформацію про партнерські пологи ви можете отримати у відділенні жіночої консультації №1 та № 2