Edit

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

Офісна гістероскопія

 Офісна гістероскопія

Ми ніколи не стоїмо на місці та завжди намагаємось розвиватися в одну ногу із часом. Сучасним помічником в проведенні гінекологічних досліджень є офісна гістероскопія.  Нам задають багато питань, що це таке і для чого вона потрібна? Давайте розглянемо її більш детально.

Офісна гістероскопія – це сучасний діагностичний метод, завдяки йому можна виявити та діагностувати патології жіночої репродуктивної системи. Для проведення процедури використовується спеціальний тонкий ендоскоп. Завдяки своїм невеликим розмірам, діагностичну гістероскопію можна робити без загального знеболювання.

Особливості гістероскопії

Діагностична гістероскопія суттєво відрізняється від усім відомого оперативного виду. Якщо розглядати ці два методи і той, і інший є втручанням. Але офісний варіант має певні переваги:

 • проходячи оперативний метод пацієнтка повинна залишатися у стаціонарі, діагностичний проводиться на прийомі у гінеколога;
 • офісний варіант не потребує знеболювання чи загального наркозу;
 • для проведення діагностики використовують гістероскоп діаметром менше 5 мм. Коли традиційна гістероскопія проводиться приладом, у якого діаметр варіюється від 5 до 9 мм;
 • при діагностичному дослідженні не використовують розширювачі, маленький діаметр дозволяє обійтись без них.

Як проводиться процедура

Основне правило при проведенні гістероскопії – її треба проводити в першу фазу менструального циклу, 3-й – 4-й день після закінчення місячних. Цей час найвдаліший, так як в цей період ендометрій найбільш схильний до огляду. Надалі відбувається наростання слизової, що ускладнює процедуру.

Для того щоб оглянути матку з середини лікар вводить гістероскоп (який має маленький діаметр) спочатку в піхву, а потім в маткову порожнину. На кінчику знаходиться маленька відео камера, яка проецирує все на монітор, таким чином можна збільшити необхідні ділянки матки в декілька разів та з’ясувати причини патологій у дівчат. Триває процедура від 5 до 15 хвилин, не знеболюється. Жінка не відчуває сильного болю, все що може її турбувати, це тягнучі відчуття в нижній частині живота.

Коли призначають гістероскопію

Головна причина проведення процедури – це необхідність встановити точний діагноз. Найчастіше лікар рекомендує жінці пройти цей вид дослідження при наявності:

 • болючих менструацій;
 • міоматичних вузлів;
 • наявність викиднів;
 • рясної менструації;
 • безпліддя;
 • спаїчного процесу;
 • ендометріозу;
 • аномалії матки.

Підчас діагности, якщо є потреба в подальшому проведенні гістологічного обстеження, лікар може взяти необхідний матеріал.

Офісна гістероскопія та ЕКО

Найбільшої популярності  офісна гістероскопія набула серед жінок які мають труднощі із заплідненням. Така діагностика є обов’язковою перед ЕКО.

Завдяки гістероскопії лікар може більше дізнатися про стан маткової порожнини та всіх її процесів, поставити правильний діагноз і якщо потрібно призначити хірургічне втручання.

Якщо у Вас залишились ще питання, Ви завжди можете звернутися в міський пренатальний центр і ми  більш детально Вас проконсультуємо.