Edit

About Us

We must explain to you how all seds this mistakens idea off denouncing pleasures and praising pain was born and I will give you a completed accounts off the system and expound.

Contact Info

COVID-19 та вагітність

 COVID-19 та вагітність

На початку 2020 року виникла непроста ситуація не тільки в нашій країні, але й і у багатьох країнах світу, людям став відомий ще один складний вірус із яким доводиться боротися і сьогодні. На сам перед хочеться зазначити да, вірус існує, да, люди хворіють на Covid-19, але це не привід для паніки, особливо не радимо панікувати вагітним жінкам. Зараз у Вас чудовий період у житті і Вам не можна хвилюватися, бо зайві хвилювання погано сприяють розвитку дитини. Все що Вам необхідно знати, як передється короновірус, як уникнути зараження та методи профілактики.

Яким шляхом передається короновірус?

За інформацією яку надає МОЗ відомо:

  • вірус передається краплинним шляхом;
  • при контакті з брудненню поверхнею.

Вірус не може циркулювати у повітрі, він може передаватися від однієї людини до іншої. Коли інфікована людина чихає або кашляє вірус знаходиться в мікрокраплях.  Тому відстань в 1,5 метра допоможе уникнути зараження навіть якщо людина інфікована. Уникайте місця де велике скупчення людей, більше гуляйте на свіжому повітрі.

Переважно вірус передається контактним способом, коли covid-19 потрапляє на слизові оболонки очей або носа, через брудні руки та інші предмети, які могли бути забруднені у разі контакту з виділеннями із дихальних шляхів хворої людини.

Щоб запобігти зараження завжди треба дотримуватися певних правил! На різних поверхнях при певній температурі та вологості життєздатність вірусу різна. Все, що Ви можете зробити – це своєчасно дезінфікувати ручки дверей, техніку, використовувати одноразові рукавички.

Профілактика вірусних інфекцій

  • Перш за все слідкуйте за своїм імунітетом. В період вагітності імунітет жінки стає слабкішим, тому Вам необхідно подбати про збалансоване та повноцінне харчування, слідкуйте за водним балансом організму, робіть спеціальні фізичні вправи для вагітних та намагайтеся мати здоровий сон.
  • Якщо Ви почуваєте себе не добре, у Вас виникли перші ознаки ГРВІ, зверніться до свого сімейного лікаря.
  • Слідкуйте за гігієною рук, не забувайте про те, що руки слід мити ретельно з милом, або обробляйте їх антисептиком.
  • Утримайтесь від візиту до знайомих хворих на ГРВІ.
  • Пам’ятайте вірус в більшості випадках передається через слизову носа та очей, тому не торкайтесь брудними руками обличчя.
  • Ваша їжа повинна проходити належну термічну обробку (це стосується м’яса, риби та яєць).

Де можна пройти тест на ПЛР?

Якщо Ви почуваєте себе погано чи просто хочете переконатися, що Ви не хворі на Covid-19, Ви можете скористуватися платною послугою на базі лабораторії КП”Хмельницького  перинатального центру” ХМР пройти тест на ПЛР.