
Багато жінок задають питання чи варто відвідувати лікаря-гінеколога, якщо їх нічого не турбує… Але мало хто з них замислюється над тим, що є такі хвороби які маються безсимптомний перебіг та можуть призвести до серйозних ускладнень, якщо вчасно не розпочати лікування. Тому кожна жінка повинна взяти за правило хоча б один раз на рік запланувати відвідування лікаря-гінеколога.
В нашому медичному закладі працюють лікарі з багаторічним досвідом, які проведуть огляд на вищому рівні за короткий проміжок часу.
Профілактичний гінекологічний огляд передбачає:
- Збір відомостей про стан здоров’я пацієнтки, а також скарги при їх наявності
- Огляд в зручному гінекологічному кріслі, для проведення зовнішнього аналізу стану репродуктивних органів.
- Взяття мазків на аналіз, для виявлення прихованих інфекцій.
- Дослідження стану піхви та шийки матки за допомогою гінекологічного дзеркала або кольпоскопа.
- Бімануального дослідження – оцінка стану внутрішніх статевих органів за допомогою пальпації.
- Узі органів малого таза (за потребою).
На основі отриманої інформації лікар рекомендує, як надалі підтримувати здоровий стан жіночої статевої системи, у разі виявлення захворювання призначає необхідне лікування.
Захворювання які можна виявити при профілактичному огляді
Часто лікар-гінеколог стикається з такою ситуацією, що, на перший погляд, здорова пацієнтка без будь-яких скарг після огляду потребує певного лікування. Це можуть бути такі захворювання як:
- Ерозія та дисплазія шийки матки. Причини виникнення цих хвороб бувають різні: розриви статевих шляхів під час пологів, вірус папіломи людини, генітальний герпес, уреаплазмоз і мікоплазмоз, хламідіоз, гормональні дисфункції в організмі жінки, використання внутрішньоматкових засобів профілактики небажаної вагітності, при високій частоті статевих актів і частій зміні партнерів.
- Міома матки, кіста або пухлина яєчників, позаматкова вагітність, ендометріоз.
- Вроджені аномалії та недорозвинення органів жіночої статевої сфери у підлітків.
- Доброякісні освіти (кісти), передпухлинні захворювання (мастопатію) та злоякісні пухлини молочної залози.
Підготовка до профілактичного огляду
Щоб огляд пройшов успішно Вам треба дотримуватися певних правил, а саме:
По-перше, проведіть процедуру первинної гігієни інтимних зон. Для уникнення неприємних відчуттів під час огляду, подбайте, щоб Ваш кишківник був порожнім. А перед тим, як зайти в кабінет спорожніть сечовий міхур.
По-друге, перед візитом уточніть у календарі дату останніх місячних, опишіть їх перебіг. Не приховуйте від фахівця, якщо під час статевого акту у Вас виникають болі або дискомфорт.
Наші лікарі завжди знаходять індивідуальний підхід до пацієнтів та призначають тільки ефективне лікування. Ми радимо Вам слідкуйте за своїм здоров’ям та вчасно проходьте профілактичні огляди.